Celowość ilustracja o mnie

Anna Łyszczek-Majewska

Jako job-coach pomagam ludziom, którzy z różnych względów nie chcą już pracować tak jak do tej pory. Wspieram ich w wybraniu najlepszego scenariusza zmiany i otwarciu nowego rozdziału zawodowego.

Swoje wykształcenie zdobyłam podczas 1,5-rocznych studiów podyplomowych na SWPS “Job-coaching: doradztwo zawodowe, edukacyjne i kariery”. Dyplom odebrałam w 2019 roku i od tego czasu pracowałam zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi w obszarze świadomej zmiany zawodowej.

Jestem autorką podcastu na Spotify: Celowość”. Przez kilka lat prowadziłam audycję radiową “Młodzi Mogą Więcej” w radiu RDC.

Moje doświadczenie zawodowe w roli pracownika obejmuje 9 lat etatowej pracy w dużych agencjach reklamowych. Ostatnie 7,5 roku pracowałam jako strateg komunikacji dla polskich i globalnych marek m.in. Ferrero, Danone, T-Mobile, McDonald’s, IKEA.

Celowość - Coaching kariery Anna Łyszczek-Majewska

Moja historia

To koniec oficjalnego bio. I początek historii.
Bo komu nie było trudno ubrać wielu przeżyć, doświadczeń i punktów zwrotnych w kilka zdań?

Jako strateg komunikacji zawsze znajdę pomysł na strukturę i ułożenie nawet najbardziej zawiłych zawodowych ścieżek. Ale jako job-coacha najbardziej interesują mnie opowieści bez filtra. Urywki historii, momenty zawahania, odważne decyzje – na zawodową niespójność też jest miejsce. Bo to tam często dzieje się zmiana.

Tak też było w moim przypadku. Poniżej przeczytasz o moich decyzjach, momentach zwrotnych i doświadczaniu zmiany.

Podejmuję decyzje

Moje decyzje o zmianie zaczęły się dosyć wcześnie. Już
w liceum zmieniałam klasę z biologiczno-chemiczno-fizycznej na humanistyczną. Uznałam, że nie chcę jednak być okulistką, tylko dziennikarką. Na studia dziennikarskie się jednak nie dostałam, bo zabrakło mi 0,45 pkt. Zaczęłam studiować filologię polską w Rzeszowie, ale na drugim roku studiów nadal bardzo chciałam wyjechać do Warszawy.
I udało się – znalazłam możliwość wyjazdu na program “MOST” i tym sposobem po programie przeniosłam się już na stałe – studiując filologię polską ze specjalizacją komunikacja językowa. 

Anna Łyszczek-Majewska job-coach
Anna Łyszczek-Majewska job-coach - pomogę Ci w zmianie śćieżki zawodowej

Słucham wewnętrznej nawigacji

Kiedy zaczęłam zawodowe staże, najpierw było radio, później praca na planach filmowych i reklamowych.
A potem pierwsza poważna praca na etacie w agencji reklamowej, w dziale client service. Szybko zorientowałam się, że jest coś innego, co chciałabym robić bardziej. A była to strategia komunikacji. Udało mi się zmienić dział po dziewięciu miesiącach. I tak dotarłam do miejsca, gdzie zatrzymałam się na długo – poznałam swoich przyjaciół, pracowałam w świetnych zespołach i mierzyłam się z ambitnymi projektami. 
Równolegle do pracy stratega zainteresowałam się tematem wspierania innych w zmianie zawodowej – job-coachingiem. Zdecydowałam się na studia, a później regularną praktykę, mentoring
i mastermind.

Doświadczam zmiany

Jak myślę o zmianach, których dokonywałam na swojej ścieżce, to z perspektywy czasu widzę, że wymagały one sporej odwagi i zaufania do siebie. Szczególnie takiego uznania, że to, co czuję, jest ważne, że mogę iść za tym głosem. I że wybierając taką drogę, zniosę dyskomfort. Moje licealne doświadczanie zmiany procentowały w przyszłości. Wiedziałam, że będę miała zaległości, muszę szybko nauczyć się czegoś, co inni już dawno wiedzą. Wchodzę w nowe środowisko, w którym ludzie już się znają. Podobnie było, kiedy zmieniłam dział. A czasem w zmianie trzeba robić dwie rzeczy naraz – kończąc o 17:00 prezentację strategiczną, często robiłam kawę i około 18:30 zaczynałam prowadzić sesję job-coachingową.

Celowość - Coaching kariery Anna Łyszczek-Majewska

I tak, krok po kroku, dotarłam do miejsca, w którym jestem teraz.
Wspieram innych w docieraniu do właściwego dla nich miejsca pracy.