Celowość ilustracja

Moja specjalizacja

Jest takie zawodowe miejsce, w którym z zewnątrz wydaje się, że wszystko jest w porządku. Mamy pracę, możemy się utrzymać, mamy kilka lat doświadczenia, dobre CV. Albo w innym scenariuszu – mamy wykształcenie i doświadczenie, z którymi widać potencjał zatrudnienia w konkretnym obszarze. Jednak wewnętrznie, gdy myślimy o kontynuowaniu dotychczasowej drogi, coś jest nie tak. Przestajemy się widzieć na tej ścieżce. Czujemy, że przed nami zmiana, która będzie znacznie większa, niż robienie tego samego w innym miejscu.

W tym momencie można zostać na długo. Tutaj porywają nas zalążki historii, które skutecznie uniemożliwiają wykonanie realnych kroków
w przód. Czy ja naprawdę coś umiem dobrze? Czy mogę robić coś innego, niż dotychczas? Czy nie jest już za późno na zmianę? Jak to wytłumaczę znajomym? Czy stać mnie na zaczynanie od zera? A może tylko mi się wydaje, że nie chcę już tu pracować? Może pojadę na wakacje i mi przejdzie?

Celowość - Coaching kariery Anna Łyszczek-Majewska

Z własnego doświadczenia wiem, że zmiana potrafi być wymagająca i zwyczajnie niekomfortowa – podobnie jak praca, w której nie chcemy już być.

Mam wielki zaszczyt pracować z ludźmi, którzy będąc w miejscu dyskomfortu, postanowili pójść za swoim wewnętrznym głosem i uznać, że ich potrzeby związane z pracą się zmieniły. Nie chcą siedzieć przy komputerze od rana do nocy. Chcą spróbować czegoś, o czym marzyli od dawna, ale bali się zmiany. Chcą postawić na siebie, chcą rozwijać swój profesjonalizm i kreatywność – ale inaczej, niż dotychczas. Dotarli do miejsca, w którym stary rozdział zawodowy już się kończy, a nowego jeszcze nie widać.

Z kim pracuję?

Moimi klientami są osoby, które mają już doświadczenie zawodowe. Czasem jest to rok, 5 lat, a nawet 25 lat. Pracują m.in. w korporacjach, instytucjach kultury, agencjach reklamowych, robią doktorat. Mają wiedzę zawodową o sobie, bo w czymś już mieli szansę się sprawdzić.

To co ich łączy, to wewnętrzne poczucie, że nie chcą już pracować tak, jak do tej pory. Czasem to przychodzi jak grom z jasnego nieba, a czasem to cichy, wewnętrzny głos, ignorowany przez wiele lat. Dobrze maskowany dyskomfort, który wylewa się przy dłuższej rozmowie. 

Anna Łyszczek-Majewska - jako job-coach pomagam ludziom, którzy nie chcą już pracować tak, jak do tej pory
Anna Łyszczek-Majewska job-coach

Moment rozważania zmiany nie zawsze jest dla moich klientów przyjemny, bo sporo czasu i energii zainwestowali, żeby być w obecnej pracy. Mają również zobowiązania finansowe – czasem to jest kredyt, utrzymanie rodziny. Do tego ludzie znają ich z jakiejś roli, pozycji. Mimo tego, decydują się na zrobienie pierwszego kroku w kierunku nowego. 

Moi klienci

Moi klienci mają na początku długą listę, tego, czego 'nie wiedzą’:

Ale “nie wiem” okazuje się dobrym początkiem drogi ku nowemu.

Anna Łyszczek-Majewska - jako job-coach pomagam ludziom, którzy nie chcą już pracować tak, jak do tej pory

Czy rozważasz zmianę zawodową?

Jeżeli:

To jesteś we właściwym miejscu. 


Wtedy najczęściej zgłaszają się do mnie klienci
i zaczynają swoją drogę do otwarcia nowego rozdziału zawodowego.