Jak przygotować zawodowe podsumowanie miesiąca?

  • Post category:Artykuł
You are currently viewing Jak przygotować zawodowe podsumowanie miesiąca?

– Jestem w zawodowej kropce
– Jak długo?
– No już kilka miesięcy

Miesiące pod hasłem: „nie chcę już tak pracować, ale nie wiem co innego mogę robić” mijają w mgnieniu oka. Chociaż dni, kiedy nie jesteśmy zadowoleni ze swojej pracy, zdają się ciągnąć w nieskończoność.
Jeżeli jesteś w takiej sytuacji i temat zmiany odkładasz z miesiąca na miesiąc, to zapraszam Cię do praktyki podsumowania miesiąca. To prosty sposób na to, żeby zwiększyć swoją świadomość i każdy miesiąc wykorzystać jako szansę do refleksji.

Jak to zrobić? Poniżej 5 kroków.

1. Zadbaj o przestrzeń

przygotuj sobie dedykowany zeszyt, albo teczkę. Stwórz jedno miejsce, gdzie będziesz dokładać notatki z każdego miesiąca. Zaplanuj sobie na podsumowanie spokojny czas – np. 31.01 o 21:00.

2. Zapisz ważne wydarzenia z tego miesiąca

wypisz w punktach np. rozpoczęcie nowego projektu, ważna prezentacja, awans, ważna rozmowa. Pod koniec roku miesiące zlewają się w jedno, więc dobrze będzie przypomnieć sobie co się działo w styczniu.

3. Wypisz momenty, w których czułaś/czułeś satysfakcję

Ktoś pochwalił Twoją pracę? Zapisz sobie jak się czułaś/czułeś.
Masz wyniki wielomiesięcznej pracy i czujesz dumę? Zapisz konkretnie z czego się najbardziej cieszysz w tej sytuacji. W tym punkcie zwróć uwagę na emocje i to, co je wywołało.

4. Zapisz momenty frustracji, niezadowolenia

Cały tydzień masz spotkania online, które mogłyby być mailem i na koniec dnia jesteś bez energii? Zapisz to. Twój szef sprawdza każdy szczegół Twojej pracy i nie możesz samodzielnie działać? Zapisz jakie to budzi w Tobie emocje. Wszystko ma znaczenie. I może w trakcie pracy nie było przestrzeni na zauważenie tych emocji, ale teraz możesz to zrobić.

5. Czego chcesz doświadczać więcej? Czego chcesz doświadczać mniej?

Tu chwila na zastanowienie się – jak chcesz żeby było. I choć nie stanie się tak od razu, mając świadomość, możesz zauważać momenty na małe zmiany, albo zbliżać się do większej.

Dodaj komentarz